Blog byl založen: 12.10.2011

Duben 2014

Recenze knih || Archiv

23. dubna 2014 v 17:26 | Michelle |  Books review
Název: Archiv / The Archived
Žánr: Fantasy, Sci-fi
Rok vydání: 2014 / v originále 2013

Obsah: Představte si místo, kde mrtví odpočívají na policích jako knihy. Každé tělo má svůj příběh, život uspořádaný v sérii vzpomínek, do kterých může nahlédnout jen Knihovník. Těm tělům se říká Historie.
Šestnáctiletá Mackenzie Bishopová pracuje pro Archiv jako Správce. Jejím úkolem je chytat a vracet Historie, které se sem tam probudí a utečou, Historie, které jsou často zmatené a agresivní. To všechno dělá s vědomím, že někde v Archivu odpočívá i tělo jejího dědy, který ji sem před čtyřmi lety přivedl, a mladšího bratra, s jehož ztrátou se zatím nevyrovnala.
Jedním z mnoha pravidel Archivu je, že v něm musí být naprosté ticho. Některé Historie totiž mají lehký spánek a stačí málo, aby se vzbudily. Ale teď jako by někdo neklidné mrtvé budil záměrně, z Archivu jich uniká víc a víc, a někteří mají dokonce pozměněné vzpomínky. A je na Mac, aby vypátrala, proč se to všechno vlastně děje a kdo za tím stojí, pokud možno dřív, než celý Archiv padne a ona přijde i o to málo, co z jejích blízkých zbylo…

Recenze: Na tuhle knihu jsem narazila zcela náhodou u amerických youtuberů a okamžitě jsem se zamilovala do námětu. Hodně Američanů si autorku chválilo a pochvalovali její styl psaní. Když jsem byla nedávno v knihovně a uviděla ji, okamžitě jsem si ji vzala domů a přečetla ji za dva dny. Jednou jsem se dokonce přistihla ve dvanáct večer, jak pořád čtu.

Autorka vytvořila zcela nový svět, který na mě však ze začátku působil zmateně. Trochu jsem na začátku knihy zápolila, ale později jsem se do postavy vcítila. Byla jsem zmatená i věkem postavy, protože se nám dostávají i vzpomínky na věk, kdy byla Mackenzie malá.

Mackenzie se mi jako postava moc zalíbila. Jedna věc, kterou na knize obdivuji, je zaměření na rodinu. Mac celou domu řeší smrt svého bratra a vyrovnává se s ní.

Já jsem ze začátku knihy nechtěla, aby se hlavní postava zamilovala. Podle mě by to zkazilo celou vážnost jejího povolání. Ale když se na scéně objeví Wesley, zamilovala jsem se já. Wesley není typická klučičí postava. Svým způsobem působí výjimečně.

První půli knihy se autorka zaměřila na budování světa a vztahů, pokud jsem si to dobře vyložila. Alespoň na mě to tak působilo. V druhé části se to však rozjede a následuje jedna akce za druhou.

Autorka napsala i druhý díl, který se jmenuje The Unbound, ale tento díl zatím nebyl přeložen do češtiny. Budu se pokoušet vyčkat, ale případně sáhnu po anglické verzi.

Knihu doporučuji všem, kteří už nadále nechtějí číst o upírech a vlkodlacích. Victorie vytvořila originální svět, který tu ještě nikdy předtím nebyl.

An innocent girl - 16. Kapitola

20. dubna 2014 v 21:51 | Michelle |  An innocent girl
Jen v rychlosti přidávám další kapitolu. Slíbila jsem to, ale není to perfektní. Pokusím se být aktivnější, tak uvidíme! :)


Cure - 4. Kapitola

4. dubna 2014 v 19:46 | Michelle |  Cure
Jsem hrozně ráda za komentáře, které mi u téhle povídky necháváte. Nejsem si zatím jistá tím, jak to hodlám pravidelně psát, ale snad to nějak půjde. Zanechte komentáře, pokud budete chtít! :)

Copyright © 2011 - ? | FanFictions | Michelle-Stories
Hosting | blog.cz