Blog byl založen: 12.10.2011

Červen 2014

Recenze filmů | Hvězdy nám nepřály

29. června 2014 v 22:05 | Michelle |  Recenze

Asi před dvěma týdny jsem byla s mamkou v kině na filmu "Hvězdy nám nepřály". Jedná se o film natočený podle knihy, na kterou už jsem také psala recenzi. Slyšela jsem, že film je přesnou duplikou filmu a že je snad ještě smutnější. Připravila jsem si tedy zásobu kapesníku a vyrazila do kina. Nebudu lhát, na ten film jsem čekala půl roku.

Začátky filmu byly vtipné, ale já jsem brečela i tak. Dostávala mě podobnost ke knize. Scény následovaly přesně, jako bych listovala knihou. Sheileen byla skvělá Hazel a Ensel byl až příliš dokonalý Augustus. Měl svoje kouzlo, které Gus musí mít. Jeho úsměv byl jednou z nejlepších věcí filmu. Celkově na mě film udělal veliký dojem, ale ještě to trochu rozeberu.

Začala bych tím, že je to pro mě jedna z nejlepších filmů, které jsou podle knihy. Zároveň je to nejlepší film, který jsem tenhle rok viděla. Jestli váháte, běžte na něj. Budete brečet. Ensel vás dokáže rozbrečet stejně, jako to udělal John Green ve své knize. Nebudu spoilerovat, ale poslední půlka filmu se nedá shlédnout bez slz v očích. Přistihla jsem se, že nemůžu dýchat. Tak moc jsem brečela, že mi z toho bylo až špatně.

Nejdokonalejší film, vážně! Tohle je prostě moje srdcovka. Nic mě nikdy nepoložilo na kolena jako Hvězdy. Sheileen a Ensel své role zahráli perfektně. Zamilovala jsem se do nich, stejně jako se zamilovali oni do sebe. Hazel a Gus měli jeden z nejlepších vztahů, které jsem kdy viděla.

Nevím, co bych ještě měla psát, protože své pocity k ději jsem již jednou psala. Musím tedy ještě ocenit soundtrack, který poslouchám celé dny.

A ano, film mě oslovil natolik, že mám i layout s Hazel a Gusem. Okay? Okay.

Stáhněte si ten film a knihu si přečtěte! Stojí to za všechny ty slzy! :)

Deep Pain - 1. Kapitola

28. června 2014 v 23:27 | Michelle |  Deep Pain
Rozhodla jsem se prolomil ledy a přidat první kapitolu Deep Pain. Zatím to není nic moc, musím se do postav vžít. Snad se mi další kapitoly povedou víc. Jinak vám přeji příjemné čtení a hlavně pěkný start prázdnin! :)

Forbidden Love - 35. Kapitola

26. června 2014 v 20:23 | Michelle |  Forbidden Love
Konečně jsem tuhle kapitolu dopsala. Od teď tu tahle povídka bude aktivně. Přísahám. Do konce července ji chci mít dopsanou a plně se věnovat povídce Gone a jiným povídkám, které mám v hlavě. Vlastně nad jednou novou přemýšlím. Ale na to teď není čas. FL je zpět! :)

Recenze knih || Panika

21. června 2014 v 22:29 | Michelle |  Books review
Název: Panika / Panic
Autor: Lauren Oliver
Žánr: Dobrodružné
Rok vydání: 2014 / v originále 2014

Obsah: Panika začala jako spousta věcí v Carpu, nudném malém městečku uprostřed ničeho - protože bylo léto a nebylo co dělat. O co v téhle hře jde? Je to prosté. Nemít strach.
Heather nejdřív ani nenapadlo, že by se do Paniky pouštěla. Nikdy by si nepomyslela, že je nebojácná a že by chtěla vyčnívat. Ale pak zjistí, že je tu něco a někdo, pro koho stojí za to bojovat, a je statečnější než kdy dřív. V sázce je příliš mnoho, ovšem výhra stojí za to, tolik peněz by jí umožnilo navždy opustit nenáviděné město a nechat starou Heather za sebou, pohřbenou v prachu.
Dodge se Paniky nikdy nebál, právě naopak. Pohání ho jeho tajemství, díky němu hladce prochází každým dalším kolem a je si sám sebou jistý. Ví, že vyhraje. Ale netuší, že není sám, kdo má tajemství. Všichni mají nějaký důvod proč hrát.
Heather a Dodgovi přinese hra nová spojenectví, překvapivá zjištění a možná i nějakou tu první lásku - a vědomí, že někdy nejvíc potřebujeme právě to, čeho se k smrti obáváme.

Recenze: O téhle knize jsem se dozvěděla díky americkým youtuberům, kteří tuhle knihu vznášeli do nebes. Těšila jsem se, až se k ní dostanu. Jakmile jsem ji tedy uviděla v obchodě, musela jsem si jí koupit. Tohle téma mě hrozně lákalo.

První, co se mi téhle knize líbilo, byly dva pohledy. Nejdříve tu máme Heather, která se do soutěže přihlásí vlastně jenom ze vzteku. Její přítel jí podvedl a ona je strašně naštvaná. Heather mi nijak nesedla, ale nebyla to špatná postava. Byla hodně odvážná a statečná. Potom tu však máme klučičí postavu, která nám vypráví děj. Je to Dodge. A uznávám, že ačkoli byl někdy divný, měla jsem ho ráda. Jeho příběh je hodně smutný a později jsem pochopila, proč do Paniky šel on. Pomsta.

Tentokrát se soutěží o 67 000 dolarů. To je sice hodně peněz, ale některé ty úkoly byly šílené. Pokud jste knihu četli, určitě se mou budete souhlasit. Já sama bych do Paniky nešla, ale bylo zajímavé vidět, jak o ně postavy soupeřili. Zatímco Dodge toužil jen po pomstě, Heather peníze hodně potřebovala.

Avšak koho jsem nechápala, byla Natalie. To je snad ta nejstupidnější postava, kterou jsem kdy viděla! Do soutěže se prakticky přihlásila jen kvůli tomu, aby mohla dělat modeling. Nejhorší však byl její charakter. Natalie se domluvila s Heather i s Dodgem, že si s nimi výhru rozdělí, pokud i oni udělají to samé. Oba souhlasí. Nat je manipulativní postava a já jen doufala, že nevyhraje. Určitě by se totiž o peníze nerozdělila.

Nesmím však zapomenout na mou nejoblíbenější postavu, kterou je Bishop. Bishop je Heateřin nejlepší kamarád. Měl něco do sebe. Až si přečtěte knihu, pochopíte mě. To, co pro Heather v příběhu udělal, mě chytlo za srdce.

Jedno je však tajné. Porota. Kdo by tentokrát mohl být včele celé Paniky? Kdo vymýšlí tyhle šílené úkoly? Kdo to má na svědomí?

Může to vůbec skončit dobře? Nebojte, na všechny tyhle otázky dostanete své odpovědi. Kniha stojí za to, tak po ní šáhněte. Za mě plný počet hvězdiček, knihu jsem si užila. Bylo to zase něco jiného.

An innocent girl - 25. Kapitola

17. června 2014 v 18:15 | Michelle |  An innocent girl
Tahle povídka pro mě byla zážitkem. Hrozně ráda jsem ji psala a mrzí mě, že jí teď dávám sbohem. Adrianne mi přirostla k srdci, ale věřím, že i vám. Její příběh tímto končí a já doufám, že mým TVD povídkám zůstanete věrní a budete číst i příběh mladičké Sheily v Deep Pain! :)

An innocent girl - 24. Kapitola

15. června 2014 v 17:09 | Michelle |  An innocent girl
Předposlední kapitola téhle povídky, která na blogu je už nějakou tu dobu. Snad se vám kapitola bude líbit a nebude vám vadit, jak jsem se povídku rozhodla ukončit (i když ještě následuje jedna další kapitola). S tímhle rozhodnutím jsem spokojená a snad budete i vy! :)

Cure - 6. Kapitola

14. června 2014 v 10:57 | Michelle |  Cure
Děkuju za přenádherné komentáře u minulé kapitoly. Tuhle povídku čte tolik z vás a já jsem doopravdy nadšená, protože mě to baví psát a vás to baví číst. Tahle kapitolka je docela o ničem, ale snad se i tak bude líbit. Dneska se hodlám ponořit do psaní a napsat pár dalších kapitol k různým povídkám. :) Pěkné čtení!

Layout - with Hazel & Gus || 1.7

14. června 2014 v 10:53 | Michelle |  Layouts
Michelle (Me) | 14.6.2014 - 31.7.2014| Hazel & Gus | Spokojenost: 97%
Předchozí vzhled se mi hodně líbil a pořád se mi hodně líbí, ale včera jsem prožila hodně emotivní zážitek, takže jsem cítila potřebu nastavit nový layout. Pokud jste viděli film Hvězdy nám nepřály, ba dokonce jste četli knihu, víte o čem mluvím. Hodlám napsat svou recenzi a během dne ji přidat. Kniha mě zlomila, ale film mě dodělal. Nechci to tu rozepisovat, protože to si vážně nechám až na recenzi filmu. Můžu jen říct, že film byl perfektní a přesně takový, jaký jsem si ho představovala. A layout? Miluju ho jen díky Hazel a Gusovi a díky příjemným barvičkám. Rozhodně ho dlouhou dobu měnit nebudu. :)

Recenze knih || Crescendo

10. června 2014 v 14:22 | Michelle |  Books review
Tohle je recenze na druhý díl, takže obsahuje spoilery k dílu prvnímu. Pokud jste první díl nečetli, běžte si ho nejdříve přečíst.
Název: Crescendo
Autor: Becca Fitzpatrick
Žánr: Fantasy
Rok vydání: 2011 / v originále 2010

Obsah: Druhý díl Zavrženého se jmenuje Crescendo. Příběh opět vypráví Nora. Už dva měsíce chodí se svým strážným andělem Patchem. Líbají se kdekoliv a kdykoliv. Začínají prázdniny a ona s ním chce trávit všechen volný čas, ale Patch je najednou odtažitý. Nora neví, jestli proto, že už k ní nic necítí, nebo pro její dobro, a Patch jí k tomu nechce nic říct. Nora se na to snaží přijít sama. Souvisí s tím nějak chování Marcie Millarové? Jak je to doopravdy se smrtí jejího otce? A není pravda horší, než dokáže snést?

Recenze: Z prvního dílu jsem okamžitě přešla na druhý, protože první byl naprosto perfektní. Očekávala jsem, že i tenhle díl bude skvělý, a nemýlila jsem se.

Kniha navazuje na první po pár měsících, které spolu Nora a Patch prožijí. Ze začátku jejich vztah vypadá dobře, ale na můj názor až moc dobře. Patch byl Noře přidělen jako anděl strážný, ale nevydrží jim to dlouho. Nora a Patch se rozejdou a tento díl je vlastně o tom, jak si k sobě snaží najít cestu zpět. Moc se mi líbil vztah, který mezi s sebou po rozchodu měli.

Nora nastoupí na letní školu a musí spolupracovat s Marcií, kterou nemůže vystát. Jejich dialogy se mi moc líbily, byla legrace je číst. Obzvláště z Nořina pohledu. Doopravdy bylo vidět, jak Marcii nemůže vystát. To se mi moc líbilo.

Autorka dokázala Nořiny city a myšlenky vznést na papír vážně dobře. Z knihy bylo cítit Nořino zklamání z neúspěchu vztahu mezi ní a Patchem. Obzvláště pěkné jsou pasáže, kdy Nora své nejlepší kamarádce Vee závidí její nový vztah.

Také se k nám dostane nová postava - Scott. Ze začátku se mi vůbec nelíbil a zůstalo mi to až do konce knihy. Nebyla to přesně postava, která by mi sedla. Nebylo by to tím, že v knize nedostal mnoho prostoru. Nelíbila se mi jeho tajůplnost a někdy i to, jak se k Noře choval.

Ovšem co jsem doopravdy milovala, bylo nové tajemství. Nora se opět snaží vyřešit, kdo po ní jde. Patch ji měl chránit, ale po jejich rozchodu většinou zůstává sama.

Co ještě víc říct? Opět jsem nečekala, že by zrovna tahle postava mohla být zápornou.

Téhle knize jsem dala pět z pěti hvězd. Moc jsem si jí užila a bylo to skvělé pokračování na první díl!

Cure - 5. Kapitola

4. června 2014 v 20:04 | Michelle |  Cure
Po dlouhé době přidávám další kapitolu Cure, která konečně posunuje děj o etapu dále. Předpokládám, že několik dalších kapitol se bude odehrávat také na ostrově. Ještě si nejsem jistá kolik, ale několik to bude. Doufám, že se vám tahle kapitola bude líbit! :)
Copyright © 2011 - ? | FanFictions | Michelle-Stories
Hosting | blog.cz