Blog byl založen: 12.10.2011

Červenec 2014

Layout - with 5 Seconds Of Summer || 1.8

31. července 2014 v 22:20 | Michelle |  Layouts
Michelle (Me) | 31.7.2014 - ??| 5SOS | Spokojenost: 95%
Jelikož jsem si tyhle zlatíčka naprosto zamilovala, musela jsem udělat nový vzhled. Obvykle to tak dělám, a tak jsem ani teď neudělala vyjímku. Navíc plánuju povídku s Lukem, kterou zítra začnu psát. Jsem zvědavá, jak se mi to bude dařit, a jestli to někdo bude číst. A co vy, jak se vám líbí nový vzhled a nový klip kluků? :)


Recenze knih || Amy a Roger: Na cestě

29. července 2014 v 12:00 | Michelle |  Books review
Název: Amy a Roger: Na cestě / Amy & Roger Epic Detour
Autor: Morgan Matson
Žánr: Román
Rok vydání: 2013 / v originále 2010

Obsah: Amy se na léto dvakrát netěší. Její máma se rozhodla přestěhovat na druhý konec země a Amy má teď za úkol dovézt její auto z Kalifornie do Connecticutu. Problém je, že od té doby, co její otec zemřel při autonehodě, se Amy není schopná posadit za volant. Děsí ji to. A v tu chvíli přichází na scénu Roger, prý starý přítel rodiny (jak tvrdí Amyina matka), který má také v plánu road trip přes půlku Států. Nejkratší možná trasa je naplánovaná, tak stačí vyrazit… Proč to ale nevzít zábavnější cestou? Udělat si pár zajížděk rodičům natruc a poznat Ameriku? Pomůže to oběma, aby se vyrovnali sami se sebou a zacelili bolavé rány?
Trochu šílená jízda Amerikou + špetka romantiky = báječné čtení nejen na léto! Navíc s přidanou hodnotou spousty obrazového materiálu a playlistů připravených přímo pro vaše uši, aby se vám lépe četlo!

Recenze: Takové letní čtení, které potěší každého milovníka výletů. Mně se kniha moc líbila a jsem připravená vám říct, co mě na ní tak zaujalo.

Především chci ocenit obálku. Je dokonalá. Proč jsem tuhle knihu chtěla? Nebylo to kvůli ději, i když i on na to má malý podíl. Ale v knize jsou fotografie a písně, které postavy při cestě poslouchali. Většinou jsem nad fotkami zůstala pár dobrých minut a prohlížela si je. Detailně. Playlist jsem si pouštěla. Většinou.

Teď k postavám. Roger byl prostě perfektní. S někým takovým bych také chtěla jet na cestu po Americe. Amy byla taky skvělá a líbila se mi její pochmurná minulost. Její otec zemřel při autonehodě a ona kvůli tomu odmítá řídit. Nakonec se dozvíme proč. Trochu jsem to čekala, ale bylo to skvělé rozzuzlení.

Tahle kniha je dost tlustá, ale přečetla jsem ji za den a půl. Musela jsem samozřejmě do školy a tak, ale byla skvělá. Hrozně se mi líbil plán jejich cesty. Sice mě by to asi nebavilo, ale ti dva vždycky měli tolik zábavy.

A co mě překvapilo nejvíc? Ty fotky byly skutečné! Autorka knihy je pořídila sama, když byla na vlastním road tripu! Sakra, to mě donutilo knihu milovat ještě víc!

Konec byl otevřený, ale jsem s tím v pořádku. Představila jsem si ho sama a dopadlo to dobře.

5 hvězd! Tohle stojí za přečtení, je to vážně zábava!


Recenze knih || Bez naděje

27. července 2014 v 12:00 | Michelle |  Books review
Název: Bez naděje / Hopeless
Autor: Colleen Hoover
Žánr: Román
Rok vydání: 2014 / v originále 2013

Obsah: Sky začne chodit do školy až krátce před osmnáctinami, do té doby ji doma vyučovala adoptivní matka Karen. Nikdy proti tomu neprotestovala - pokud jí v životě něco chybělo, tak jen televize a internet. Chce však studovat na vysoké škole, je tedy načase přijít mezi vrstevníky.
Spolužáci ji však přijímají nepřátelsky. Kromě jednoho podivína, gaye a Mormona. A kromě hezkého chlapce Holder, který se jí jaksi příliš často plete do života. Holder je beznadějný případ a Sky ví, že by se s ním neměla scházet. Ale jak, když spolu chodí do školy a on se o ni zajímá až příliš? Brzy zjišťuje, že Holder vůbec není takový, jak se obávala, citové pouto mezi nimi nezadržitelně sílí, ale v intimních chvílích Sky podléhá panice.
Jednoho dne
Dávno zapomenuté zda vytěsněny vzpomínky se vracejí a Sky zoufale dává dohromady skládačku svého života od zvláštního chování adoptivní matky až po děsivé rodinné tajemství z dětství. Naštěstí je tu Holder a šance na návrat do normálního života plného lásky a vášně. u Holder náhodou natrefí na starou fotografii, z níž pochopí, že se s ním as jeho sestrou znali už jako děti. Právě Holder byl svědkem toho, jak Hope, holčička od sousedů, neznámá žena unesla ze zahrady jejich domu. Kdo je vlastně Sky a co má společného s neštěstím malé Hope?

Recenze: Tak tahle kniha mě dostala a zlomila. Čekala jsem, že se bude jednat o obyčejný příběh plný lásky, ale nakonec to bylo něco úplně jiného, což samozřejmě neprozradím. V ději se však něco píše, a tak to rozvedu.

Začnu však postavami. Sky se mi ze začátku nezdála, ale nakonec jsem se do ní vcítila. Hlavně když jsem zjistila, co se jí v dětství stalo. To jsem skoro oplakala, protože mi jí bylo moc líto.

Zase Holder mě překvapil - mile. Myslela jsem si, že bude takový drsňák, ale nebyl. I on měl špatnou minulost - spojenou s dívkou jménem Hope. Před nedávnem navíc umřela jeho sestra Less. (Hope + Less = Hopeless - Beznadějný). Takže už podle toho je poznat, že je zlomený. A já si ho zamilovala, vážně!

A děj. Už od začátku jsem si říkala, že Karen je zvláštní. Byla to dobrá adoptivní matka, ale byla jiná. Nevím, jestli v dobrém, nebo špatném. Jestli si knihu přečtete, pochopíte, proč to říkám.

Kniha se zaobírá dost vážným tématem. Tématem, které vám na konci příběhu vyrazí dech. Mě ho vyrazil a skoro jsem tomu nevěřila. Konec knihy jsem hltala. Bylo to neuvěřitelné. Jak to Colleen vymyslela? Nevím, bylo to zkrátka perfektní. Nikdy jsem nic podobného nečetla a teď bych hrozně ráda svou chybu napravila! Nemělo to chybu.

Knihu doporučuju a chci, abyste mi pak napsali, jak se vám kniha líbila. Ten konec je prostě perfektní. Sky zjistí, jak se její dětství spojuje s Holder a jeho sestrou Less.

5 hvězd. Dala bych i víc, ale bohužel to nejde. Nevím však, jestli si přečtu pokračování, protože je to stejný děj, jen je to z pohledu Holdera.

Deep Pain - 2. Kapitola

26. července 2014 v 12:00 | Michelle |  Deep Pain

Recenze knih || Anna krví oděná

25. července 2014 v 12:00 | Michelle |  Books review
Název: Anna krví oděná / Anna dressed in blood
Žánr: Sci-fi, fantasy
Rok vydání: 2013 / v originále 2012

Obsah: Cas Lowood zdědil vzácné poslání: zabíjí mrtvé. Před ním to dělal jeho otec, dokud nebyl hrůzně zavražděn duchem, kterého měl zabít. Vyzbrojen otcovým tajemným a smrtícím athame, Cas cestuje po zemi se svou čarodějnickou matkou a kocourem, který větří duchy. Společně se vydávají po stopách legend a místního folklóru a snaží se držet krok s mrtvými zabijáky. Otravné věci jako budoucnost neřeší a přátele si drží od těla.
Když přijedou do nového města, aby našli ducha, jemuž místní říkají Anna krví oděná, nečeká Cas nic než obvyklou rutinu: nastěhovat se, vypátrat a zabít. Místo toho ale najde běsnící prokletou dívku, přízrak, s jakým se dosud nesetkal. Stále nosí šaty, které měla na sobě v den své brutální vraždy roku 1958. Tehdy byly bílé, ale teď jsou rudě potřísněné a kape z nich krev. Od své smrti Anna zabíjí každého, kdo se opováží vstoupit do jejího opuštěného viktoriánského domu, kterému kdysi říkala domov. Avšak z nějakého důvodu Casův život ušetří.

Recenze: Tahle kniha je označována jako horror. Nesnáším horrory. V životě bych se dobrovolně nepodívala na jediný film, ale knihy? Kniha většinou není tak děsivá jako film. Rozhodla jsem se tady experimentovat a vzít tuhle knihu na zkoušku. Měla jsem pravdu. Kniha děsivá nebyla, ale splnila jiné faktory.

Především hlavní postava - Anna. Skvělá postava. Ze začátku krutá, tajemná, ale později se hlavnímu hrdinovi svěřovala. Nejvíc se mi líbila právě Anna. Její příběh byl prostě senzační. Pořád jsem si říkala, kdo asi bude jejím vrahem? Ale výsledek mě šokoval. Jestli si knihu přečtete, dejte vědět, jestli i vás šokoval.

Cas byl taky fajn, ale na konci knihy mě trochu šokoval. Hodně mě překvapil. Nebudu nic spoilerovat, avšak na konci je fáze, kterou jsem nepochopila. Cas celou dobu příběh vypráví tak neutrálně a na konci příběhu má takové divné pocity. Najednou si něčím jistý, aniž by se tenhle pocit v knize vyvíjel.

Hrozně se mi líbila zápletka a městečko, ve kterém se děj odehrával. Hlavně Annin dům byl senzační. Líbila se mi scéna se sklepem, kdy Anna popisuje, kolik tam má mrtvých duší. Nádhera. To mi trochu naběhla husí kůže, uznávám.

Vím, že je i druhý díl, ale ten nemá tak dobré recenze. Je prý slabší, ale možná se k němu někdy dostanu.

Knize jsem dala 4,5 hvězd. Kvůli konci knihy.

Gone - 6. Kapitola

24. července 2014 v 12:00 | Michelle |  Gone

Recenze knih || Skrytá

23. července 2014 v 12:00 | Michelle |  Books review
Název: Skrytá / Hidden
Autor: Marriane Curley
Žánr: Sci-fi, fantasy
Rok vydání: 2013 / v originále 2012

Obsah: Ebony vždycky věděla, že je jiná. Odlišovala se svýma fialovýma očima a její úzkostliví rodiče ji po celé dětství drželi na farmě v odlehlém údolí, kde ji i sami vzdělávali, chránili ji před každým nebezpečím - skoro jako by ji skrývali. Jenže teď se v Ebony něco mění. Něco, co se skrýt nedá. Dívka září, každým dnem je o něco krásnější a silnější. Když jedné osudové noci potká zvláštního, citlivého Jordana, něco uvnitř ní vybuchne - něco, co je vidět z nebes, něco, co od základů promění její dosavadní život. Ebony zatím neví, že je uloupený anděl, ukrytý na zemi. Jenže teď, když ji nebesa našla, budou ji chtít zpátky.

Recenze: Tahle kniha se ke mně dostala přes spolužačku, která ji četla. Moc se mi líbila obálka, která mi napověděla, že je o andělech. V poslední době takovéto žánry zkouším, a tak jsem tuhle sérii vzala na zkoušku.

Máme dvě hlavní postavy a dva úhly pohledu. Dívka Ebony a chlapec Jordan. Většinou se střídají ob kapitolu. Více mě zajímal Ebonin příběh, ale Jordan byl taky fajn. Ebony i Jordan se mi moc líbili a přála bych si, aby na konci série skončili spolu.

K ději. Obě postavy měly vlastní děj, který se nakonec protknul. To se mi moc líbilo. Děj byl nápaditý, zajímavý a na konci hlavně napínavý!

Nevím, co bych k téhle knize ještě řekla, prostě se mi hrozně líbila.

Na pokračování se těším. Snad bude brzy.

Knize jsem dala pět hvězd!

Gone - 5. Kapitola

22. července 2014 v 12:00 | Michelle |  Gone
Copyright © 2011 - ? | FanFictions | Michelle-Stories
Hosting | blog.cz